TOP termékek

Fórum

Nincsenek témák!

Szervezeti átalakulásból kifolyólag várhatóan 2026-ban nyitunk újra.

Kérjük szíves megértésüket!

Köszönettel: Get The Fish csapat

Termék kategóriák   |   Blog   |   Rólunk    |   Kedvenceim

Get The Fish - Blog

Uni Knot

Nagy György
Nagy György
2023.02.15 13:51
Uni Knot

Az Uni knot horgok, forgók, kapcsok, műcsalik, vagy akár zsinór-zsinór összekötésére is kiválóan alkalmas. Egy igazi „mindenes” csomó, amely sokféle helyzetben megállja a helyét.

Gyakran ismételt kérdések (GYIK)

Milyen horgászok körében népszerű a Uni Knot kötés?

Pergető horgászok, tengeri horgászok, bojlis és általános fenekező horgászok is előszeretettel használják. A csomó egyszerűsége és sokoldalúsága miatt a kezdők és a tapasztalt sporthorgászok körében is közkedvelt.

 

Mikor alkalmazhatjuk a Uni Knot kötést?

Horgok, forgók, kapcsok, műcsalik, vagy akár zsinór-zsinór összekötésére is kiválóan alkalmas. Egy igazi „mindenes” csomó, amely sokféle helyzetben megállja a helyét.

 

Javasolt horgász zsinór típus?

Monofil zsinór, fonott zsinór, fluorocarbon zsinór – tehát gyakorlatilag bármely zsinórtípushoz ideális választás.

 

Mi Uni Knot kötés előnye?

Egyszerű megkötni, gyors, megbízható, ráadásul nedvesített állapotban nagyon jól tart. Nem csak monofil, hanem fonott és fluorocarbon zsinór esetén is kitűnő csomótűrést biztosít.

Uni Knot csomó kötésének nehézségi foka?

3, amennyiben 1-5-ig terjedő skálán 1 jelenti a legkönnyebbet. Kezdők is könnyen elsajátíthatják, mivel a mozdulatsor gyorsan automatizmussá válik. Vastagabb ujjú horgászoknak sem okoz különösebb nehézséget. Egy kis gyakorlás után már csukott szemmel is megy – na jó, majdnem! :)

 

Unit Knot kötése

  1. Fűzd át a zsinórt a horog, kapocs vagy forgó fülén, majd hagyj egy kb. 15-20 cm-es szabad véget.

  2. Hajtsd vissza a zsinór végét a főszálra, hogy egy hurkot képezz.

  3. A szabad végét tekerd körbe 5–7 alkalommal a főszál és a visszahajtott szál körül (fonott zsinór esetén inkább 8–10-szer).

  4. Nedvesítsd meg a csomót.

  5. Húzd meg először a szabad véget, majd óvatosan húzd meg a főszálat is, amíg a csomó szépen összehúzódik a karikánál.

  6. Vágd le a felesleges zsinórvéget

 

Tipp 1

Fonott zsinórnál, ha biztosra akarsz menni, a csomó végén maradó zsinórvéget kicsit meg is olvaszthatod egy öngyújtóval, hogy „golyót” képezzen, így szinte kizárt a kibomlás.

 

Tipp 2

Mint más csomók esetében is, itt is ügyeljünk arra, hogy a Uni Knot csomónk teljesen mértékben meg legyen szorítva és ne tudjon megcsúszni, ugyanis, ha erre fárasztás során kerül sor, akkor ez a pici figyelmetlenség akár életünk halába is kerülhet.

 

Tipp 3

Ha két zsinórt akarsz összekötni, használd a dupla Uni Knot-ot: mindkét zsinór végén készíts Uni csomót, majd húzd össze őket középen.

TESZT TESZT TESZT!

Tépd el néhányszor, és meg fogod látni, hogy jól kötötted-e. Lehet ki fog csúszni a csomód, vagy ha jól kötötted, akkor meg fogod érezni, hogy mennyit bír a zsinórod ezzel a kötéssel.

Minden zsinórnak megvan a sajátossága. Erről a témáról külön fogok írni. Ha addig is kérdésed merülne fel, akkor jelezd nekem írásban, szívesen segítek.