HA FELTŰNÉST AKARSZ KELTENI A BAJSZOSOKNÁL, AKKOR PRÓBÁLD KI A SNOWMAN RIG-T. Akár 30mm feletti csalikkal is.
Úgy gondolom, hogy leginkább bojlis horgászok használják ez a kötést. Természetesen kedvelt lehet feeder horgászok körében is, főleg úgy, hogy sokan már feeder bottal bojliznak.
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem én vagyok a Snowman Rig feltalálója, viszont előszeretettel alkalmazom.
Egy fekvő párosítva egy pop-up csalival.
Olyan vizeken, ahol a mederfeneket egyenletes iszap, sóder vagy homok borít, és a hínár vagy egyéb növényzet megléte minimális vagy semmi, ugyanis az előkén felkínált csali csakis ebben az esetben lesz garantáltan elérhető, megtalálható a halak számára.
Kurv Shank vagy pedig hosszú egyenes szárú horog.
Ennél a szereléknél a legbiztonságosabb mód a behordós horgászat, így garantáltan nem fog horogelőkénk gubancolódni.
Dobós horgászatnál is lehet alkalmazni, csak arra kell figyelni, hogy mielőtt vízbe érne, le kell lassítani az orsóról lefutó zsinórt, valamint én mindig használom a zsinór klipszet is, így szépen ki fog terülni szerelékünk a víz tetején, és így biztonságosan süllyed le a mederfenékre.
Ha nem lassítjuk le becsapódás előtt, akkor nagy valószínűséggel gubancolódni fog, ugyanis egy tenyérnyi helyre esik be az egész szerelék.
A pop-up csali általában eltérő színű, valamint vannak olyanok, akik a fekvő csalitól el is engedik némileg, így még jobban felkeltheti a halak érdeklődését.
17 cm, nekem ezt vált be legjobban. Ráadásul kedvenc számom a 7-es, szóval bennem nincs több kérdőjel az előke hosszát illetően. Az év bármely szakaszában alkalmazható előke típus.
Mindenkinél más, a durvább kezű, vastagabb ujjú horgászoknak nyilván nehezebb dolguk van, meg a vékony, érzékeny kezű horgászoknak. Úgy gondolom, hogy ez a két befolyásoló tényező határozza meg azt, hogy kinek milyen nehézséget okoz. A másik, amire mindenkinek hatása van, az a szorgalom, gyakorlás.
Személy szerint nekem könnyű dolgom van, vékony zongorista ujjak, a szorgalmamról meg árulkodjanak a videók. Hajrá!
Kurva Shank horog esetében bevonatos zsinór, hosszú egyenes szárú horog esetében pedig merev fluorocarbon és maga a csali pedig fonott zsinóron.
2-es horoghoz ~ 25lb, 35lb
4-es horoghoz ~ 25lb, 35lb
6-os horoghoz ~ 25lb, 35lb
8-as horoghoz ~ 25lb
2-es horoghoz ~ 0,47mm
4-es horoghoz ~0,47mm-0,41mm
6-os horoghoz ~0,41-0,35mm
8-as horoghoz ~0,35-0,32mm
Úgy gondolom, hogy írásban igencsak nagy kihívás lenne tökéletesen átadni a kötés technikai részét, ezért kérlek a részletes kivitelezést tekintsd meg a videót.
(Feltöltés alatt)
Mindig nedvesítsd meg zsinórodat, mielőtt véglegesre húznád a csomód, ugyanis súrlódás hatására meg tud sérülni, gyakorlatilag megég a zsinór felülete, ettől lesz hullámos, spirál alakú.
Mint más csomók esetében is, itt is ügyeljünk arra, hogy a Snowman Rig kötésünk kivitelezése tökéletes legyen, ne tudjon megcsúszni, ugyanis, ha erre fárasztás során kerül sor, akkor ez a pici figyelmetlenség akár életünk halába is kerülhet.
Megfelelő eszköz erre két csomóhúzó. Kapaszkodj bele rendesen, akár tépd el, ahogy már azt a horog alapkötések (linkelni) fejezetben is javasoltam. Csakis így fogod megtapasztalni előkéd valódi erejét.
Mindig nedvesítsd meg zsinórodat, mielőtt véglegesre húznád a csomód, ugyanis súrlódás hatására meg tud sérülni, gyakorlatilag megég a zsinór felülete.
(Feltöltés alatt)