Az Mahin csomó kötést két zsinór összekötése esetén alkalmazzák.
Gyakran ismételt kérdések (GYIK)
Milyen horgászok körében népszerű az Mahin Csomó?
Bojlis horgászok, feeder horgászok, finomszerelékes horgászok, pergető horgászok, harcsa horgászok, ragadozó halakra horgászók, tehát gyakorlatilag az egész horgásztársadalmat átöleli e csomó népszerűsége.
Mire használható a Mahin Csomót?
Két zsinór összekötésére.
Mit kössünk mihez?
Fonott zsinór kötése monofil vagy fluorocarbon zsinórhoz, vagy két monofil zsinór összekötésére. Amennyiben dobóelőke, előke megkötésére használjuk, ügyeljünk arra, hogy az összekötésre szánt két zsinór átmérője ne térjen el egymástól nagyban.
Mi a Mahin Csomó előnye?
Amikor a fölösleges zsinórt levágjuk a Mahin csomó megkötése után, mint a két zsinórunk ugyan abba az irányba mutat, aminek köszönhetően nyílként repül ki a gyűrűk közül.
A Mahin Csomó kötésének nehézségi foka?
Mindenkinél más, a durvább kezű, vastagabb ujjú horgászoknak nyilván nehezebb dolguk van, meg a vékony, érzékeny kezű horgászoknak. Úgy gondolom, hogy ez a két befolyásoló tényező határozza meg azt, hogy kinek milyen nehézséget okoz. A másik, amire mindenkinek hatása van, az a szorgalom, gyakorlás.
Személy szerint nekem könnyű dolgom van, vékony zongorista ujjak, a szorgalmamról meg árulkodjanak a videók. Hajrá!
Mahin csomó kötése
Mindkét esetben, tehát fonott zsinór kötései monofil zsinórhoz, és fonott zsinór kötése fluorocarbon zsinórhoz, a javasolt tekercsek száma 10 db oda, és 6 db tekercs vissza. (Részleten információért tekintsd meg a videót)
Tipp 1
Minden esetben mielőtt véglegesre húznánk Mahin Csomónkat, nedvesítsük meg, így elkerülve a zsinór súrlódásából keletkező sérülést.
Tipp 2
Mindig ügyeljünk arra, hogy a Mahin csomónk teljesen mértékben meg legyen húzva, a menetek egyenletesen rá legyenek feszülve monofil vagy fluorocarbon zsinórunkra, ugyanis dobás közen a gyűrűkön kifelé haladó csomó meg tud lazulni. Akkor is meglazulhat, amikor betekerjük orsónk dobjára, ugyanis ívesen meg fog hajlani, és ha valahol meg nem elég szoros a menet, akkor fel fog puhulni/lazulni.
Ennek következménye lehet, hogy mint egy sapka fog lecsúszni a csomónk. Nem is beszélve, hogy ha erre fárasztás során kerül sor, akkor ez a pici figyelmetlenség akár életünk halába is kerülhet.
TESZT TESZT TESZT!
Tépd el néhányszor, és meg fogod látni, hogy jól kötötted-e. Lehet ki fog csúszni a csomód, vagy ha jól kötötted, akkor meg fogod érezni, hogy mennyit bír a zsinórod ezzel a kötéssel.
Minden zsinórnak megvan a sajátossága. Erről a témáról külön fogok írni. Ha addig is kérdésed merülne fel, akkor jelezd nekem írásban, szívesen segítek.