A Lapkás horog kötést mint ahogy a neve is utal rá, lapkás horog esetében alkalmazzuk.
Gyakran ismételt kérdések (GYIK)
Milyen horgászok körében népszerű a Lapkás horog kötés?
Főként finom szerelékes horgászok alkalmazzák előszeretettel, amikor a csali feltűzése a horogra történik, mit pl. a csonti, pinki, giliszta, csemegekukorica esetében. Ugyancsak megtalálható a ragadozó halakra horgászok repertoárjában is, amikor a süllőző horgot kell felkötni előkezsinórjukra.
Mikor alkalmazhatjuk a Lapkás horog kötést?
Lapkás horog esetében, de természetesen füles horgot is lehet így kötni.
Mi a Lapkás horog kötés előnye?
Egyszerű kötni és kitűnő a csomótűrése.
A Lapkás horog kötés nehézségi foka?
Mindenkinél más, a durvább kezű, vastagabb ujjú horgászoknak nyilván nehezebb dolguk van, meg a vékony, érzékeny kezű horgászoknak. Úgy gondolom, hogy ez a két befolyásoló tényező határozza meg azt, hogy kinek milyen nehézséget okoz. A másik, amire mindenkinek hatása van, az a szorgalom, gyakorlás.
Személy szerint nekem könnyű dolgom van, vékony zongorista ujjak, a szorgalmamról meg árulkodjanak a videók. Hajrá!
Lapkás horgok esetében kevésbé használatos a fonott zsinór.
Javasolt horgász zsinór típusok
Monofil zsinór és fluorocarbon zsinór. Lapkás horgok esetében kevésbé használatos a fonott zsinór.
Lapkás horog kötése
Monofil és fluorocarbon zsinór esetében a javasolt tekercsek száma 6-10, Fonott zsinór esetében ez a szám 10-14 közé esik, abból kifolyólag, hogy természeténél fogva ezen horgász zsinór típus hamarabb tud megcsúszni.
(Részleten információért tekintsd meg a videót)
Tipp 1
Minden esetben mielőtt véglegesre húznánk LAPKÁS HOROG KÖTÉSÜNKET, nedvesítsük meg, így elkerülve a zsinór súrlódásából keletkező sérülést.
Tipp 2
Amennyiben 100%-ban el akarjuk kerülni LAPKÁS HOROG KÖTÉSÜNK kibomlását fonott zsinór esetében, úgy öngyújtó segítségével képezzünk rá egy az olvadás során keletkező „gömböt”.
Tipp 3
Mindig ügyeljünk arra, hogy a LAPKÁS HOROG KÖTÉSÜNK teljesen mértékben meg legyen húzva, ugyanis, ha erre fárasztás során kerül sor, akkor ez a pici figyelmetlenség akár életünk halába is kerülhet.
TESZT TESZT TESZT!
Tépd el néhányszor, és meg fogod látni, hogy jól kötötted-e. Lehet ki fog csúszni a csomód, vagy ha jól kötötted, akkor meg fogod érezni, hogy mennyit bír a zsinórod ezzel a kötéssel.
Minden zsinórnak megvan a sajátossága. Erről a témáról külön fogok írni. Ha addig is kérdésed merülne fel, akkor jelezd nekem írásban, szívesen segítek.