CSALIDAT GARANTÁLTAN MEG FOGJA TALÁLNI A HAL MÉG MÉLY ISZAPNÁL IS! PRÓBÁLD KI A FEEDER HELIKOPTER SZERELÉKET!
Gyakran ismételt kérdések (GYIK)
Milyen horgászok körében népszerű a Helikopter végszerelék?
Úgy gondolom, hogy leginkább bojlis horgászok használják ez a végszereléket. Természetesen kedvelt lehet feeder horgászok körében is, főleg úgy, hogy sokan már feeder bottal bojliznak.
Milyen mederfenekű vizeken érdemes alkalmazni a Helikopter végszereléket?
Olyan vizeken, ahol a mederfenék növényzettel, hínárral, mély iszappal van borítva, vagy ezek kombinációjával. Természetesen lehet használni kavicsos, kemény aljzaton is.
Milyen horogelőkékkel használható a Helikopter végszereléket?
Megfelelő választás hozzá a Chod Rig, Ronnie Rig, valamint a Stiff Rig. Ezekkel lehet teljesen gubancolódás mentesen dobni.
Miben rejlik a Helikopter végszerelék erőssége?
Helikopter szerelék esetében az ólom és a horog közötti távolság tetszés szerint növelhető vagy csökkenthető, így az előkén felkínált csali garantáltan elérhető, megtalálható marad a halak számára.
Pl.: fél méteres iszap esetén minimum elhúzzuk a horogelőkénket fél méterre az ólomtól. Az ólom mélyen el fog süllyedni, viszont a horog a csalival együtt elérhető marad a halak számára.
Hínármező esetében is ugyan ez a dolgunk, amennyiben el szeretnénk kerülni, hogy a felcsalizott horgunk rejtve maradjon a halak elől.
Milyen hosszban javasolt a Helikopter végszerelék?
90-100 cm között elegendő.
A Helikopter végszerelék kötésének nehézségi foka?
Mindenkinél más, a durvább kezű, vastagabb ujjú horgászoknak nyilván nehezebb dolguk van, meg a vékony, érzékeny kezű horgászoknak. Úgy gondolom, hogy ez a két befolyásoló tényező határozza meg azt, hogy kinek milyen nehézséget okoz. A másik, amire mindenkinek hatása van, az a szorgalom, gyakorlás.
Személy szerint nekem könnyű dolgom van, vékony zongorista ujjak, a szorgalmamról meg árulkodjanak a videók.
Megjegyezném, hogy a monofil és fluorocarbon zsinór esetében csak krimpelő csőre és fogóra van szükségünk, itt könnyen fog menni a kivitelezés.
Hajrá!
Javasolt horgász zsinór típusok
- Leadcore zsinór
- Lead Free zsinór
- Monofil zsinór
- Fluorocarbon zsinór
Javasolt horgász zsinór vastagság
- Leadcore és Lead Free zsinórok esetében
Én általában a 45Lb-s zsinórral horgászok, én úgy gondolom, hogy ez egy arany középút. Ez olyan 0.90mm-1.00mm között vastagságú, gyártótól függően.
- Monofil és Fluorocarbon zsinórok esetében
Ugyan azt a zsinórvastagságot javaslom, mint az előző esetbe, tehát 0.90mm-1.00mm.
A Helikopter szerelék esetében ajánlott és működő horgász csomók
Leadcore és Lead Free zsinórok esetében
Monofil és Fluorocarbon zsinórok esetében
A Helikopter végszerelék kötése gyakorlatban
Úgy gondolom, hogy írásban igencsak nagy kihívás lenne tökéletesen átadni a kötés technikai részét, ezért kérlek a részletes kivitelezést tekintsd meg a videót.
(Feltöltés alatt)
Tipp 1
Mivel vastag zsinórokról van szó, így a hagyományos kötést el kell felejteni. Meg lehet kötni a Clinch csomóval is a monofil vagy fluorocarbon zsinórokat, csak készüljünk fel az irgalmatlan méretű csomóra. Ráadásul az ilyen méretű csomók könnyebben ki is csúsznak.
Tipp 2
A krimpelt felületre húzzunk szilikon csövet (0.75-0.80mm belső átmérő), így fárasztás során amikor ez a halhoz ér, garantáltan nem fog sérülni. Köszönöm.
Tipp 3
A krimpelő cső előtt levágott zsinórt mindig olvaszd meg, így képzel rá egy pici „fejet”, ami garantáltan nem fog átcsúszni a dupla lyukú csövön. (Videót linkelni)
TESZT TESZT TESZT!
Mint más csomók esetében is, itt is ügyeljünk arra, hogy Helikopter szerelék kivitelezése tökéletes legyen, ne tudjon megcsúszni, ugyanis, ha erre fárasztás során kerül sor, akkor ez a pici figyelmetlenség akár életünk halába is kerülhet.
Megfelelő eszköz erre két csomóhúzó. Kapaszkodj bele rendesen, akár tépd el (gratulálok, ha sikerült), ahogy már azt a horog alapkötések (linkelni) fejezetben is javasoltam. Csakis így fogod megtapasztalni szereléked valódi erejét.
A Helikopter végszerelék kellékei
(Feltöltés alatt)