Gyakran ismételt kérdések (GYIK)
Milyen horgászok körében népszerű a Combi Rig?
Úgy gondolom, hogy leginkább bojlis horgászok használják ez a kötést. Természetesen kedvelt lehet feeder horgászok körében is, főleg úgy, hogy sokan már feeder bottal bojliznak.
Szeretném hangsúlyozni, hogy nem én vagyok a Combi Rig Rig feltalálója, viszont előszeretettel alkalmazom.
Milyen csalik esetében alkalmazhatjuk a Combi Rig-t?
Fekvő, balanszírozott, valamint pop-up csalikhoz is.
(Képek feltöltése folyamatban)
Milyen típusú horoggal működik együtt a Combi Rig?
Ez attól függ, hogy mit kombinálunk mivel.
Nekem az alap a merev fluorocarbon zsinór, amit 0,50mm felett már krimpelek. Ehhez rögzítem fonott zsinóron a
- Blow Back Rig-t
- Slip D Rig-t
- KD Rig-t
- Snowman Rig-t
Hol alkalmazhatjuk a Combi Rig -t?
Olyan vizeken, ahol a mederfeneket egyenletes iszap, sóder vagy homok borít, és a hínár vagy egyéb növényzet megléte minimális vagy semmi, ugyanis az előkén felkínált csali csakis ebben az esetben lesz garantáltan elérhető, megtalálható a halak számára.
Dobós vagy behordás horgászathoz javasolt-e a Combi Rig?
Mivel maga a horog fonott zsinórra van kötve, így ennél a szereléknél a legbiztonságosabb mód a behordós horgászat, így garantáltan nem fog horogelőkénk gubancolódni.
Dobós horgászatnál is lehet alkalmazni, csak arra kell figyelni, hogy mielőtt vízbe érne, le kell lassítani az orsóról lefutó zsinórt, valamint én mindig használom a zsinór klipszet is, így szépen ki fog terülni szerelékünk a víz tetején, és így biztonságosan süllyed le a mederfenékre.
Ha nem lassítjuk le becsapódás előtt, akkor nagy valószínűséggel gubancolódni fog, ugyanis egy tenyérnyi helyre esik be az egész szerelék. Nem sokszor, de volt ilyen alkalom, és nincs annál bosszantóbb, mint amikor a szerelékünk összegubancolódva várja, hogy kitekerjük, mert ugye kapás 100% hogy nem lesz rá.
Mitől különleges a Combi Rig?
A különlegessége abban rejlik, hogy az előként utolsó néhány centimétere amire a horog van kötve, szinte teljes mértékben szabadon tud mozogni. Ennek az az előnye, hogy a hal gyakorlatilag bármilyen irányból is szív rá a csalinkra, a horgunk a csalival együtt a megfelelő szögbe tud fordulni, így garantálva a jó akadást. Működése a Ronnie Rig-hez hasonló.
A Combi Rig hossza?
17cm itt is ideális. Én személy szerint 15cm-el kezdeném, és onnan alakítanám ki saját magamnak azt az előkét, amiben meg tudok bízni.
A Combi Rig kötésének nehézségi foka?
Mindenkinél más, a durvább kezű, vastagabb ujjú horgászoknak nyilván nehezebb dolguk van, meg a vékony, érzékeny kezű horgászoknak. Úgy gondolom, hogy ez a két befolyásoló tényező határozza meg azt, hogy kinek milyen nehézséget okoz. A másik, amire mindenkinek hatása van, az a szorgalom, gyakorlás.
Személy szerint nekem könnyű dolgom van, vékony zongorista ujjak, a szorgalmamról meg árulkodjanak a videók. Hajrá!
Javasolt horgász zsinór típus
- Merev fluorocarbon zsinór 0,50-0,55mm.
- Bevonatos zsinór 25lb és 35lb méretekben.
Javasolt horog-horgász zsinór párok
- 2-es horoghoz ~ 25lb, 35lb
- 4-es horoghoz ~ 25lb, 35lb
- 6-os horoghoz ~ 25lb, 35lb
- 8-as horoghoz ~ 25lb
Javasolt horog-csaliméret párok
Itt is attól függ, hogy mit kombinálunk mivel. Nézd a többi cikkben szereplő javaslataimat.
- Blow Back Rig-t
- Slip D Rig-t
- KD Rig-t
- Snowman Rig-t
A Combi Rig előke kötése gyakorlatban
Úgy gondolom, hogy írásban igencsak nagy kihívás lenne tökéletesen átadni a kötés technikai részét, ezért kérlek a részletes kivitelezést tekintsd meg a videót.
(Feltöltés alatt)
Tipp
Amennyiben a parton kötnénk meg előkénket, és nincs nálunk vízforraló, hogy a fluorocarbon zsinórunkat ki tudjuk egyenesíteni, úgy két trükköt tudok javasolni.
- Fogjuk közre mutató és hüvelyk ujjunkkal a fluorocarbon zsinórunkat, és mozgassuk fel és le, amíg azt nem érezzük, hogy elkezd melegedni a zsinór az ujjaink alatt. Az égető érzésnél hagyjuk abba, és ismételjük meg ezt néhányszor. Ellenőrizzük többször zsinórunk egyenességét a folyamat során.
(Videó feltöltés alatt)
- 2 db csomóhúzó segítségével többször húzzuk ellentétes irányba merev fluorocarbon zsinórunkat. Itt is az a cél, hogy a zsinórunk egyenessé váljon.
(Videó feltöltés alatt)
TESZT TESZT TESZT!
Mint más csomók esetében is, itt is ügyeljünk arra, hogy a Combi Rig kötésünk kivitelezése tökéletes legyen, ne tudjon megcsúszni, ugyanis, ha erre fárasztás során kerül sor, akkor ez a pici figyelmetlenség akár életünk halába is kerülhet.
Megfelelő eszköz erre két csomóhúzó. Kapaszkodj bele rendesen, akár tépd el, ahogy már azt a horog alapkötések (linkelni) fejezetben is javasoltam. Csakis így fogod megtapasztalni előkéd valódi erejét.
Mindig nedvesítsd meg zsinórodat, mielőtt véglegesre húznád a csomód, ugyanis súrlódás hatására meg tud sérülni, gyakorlatilag megég a zsinór felülete.
Combi Rig kellékei
(Feltöltés alatt)